Knihy dnes

Knihy dnes

Upíři všude kam se podíváš


Knihy s upíří tématikou ovládly svět. V současné době se tyto ságy těší velké oblibě. Studené tělo, ostré zuby a třpyt na slunečním světle přitahuje stále více teenagerů a spisovatelé toho využívají. Knižních sérií na tuto tématiku stále přibývá. Kvalitním upírským příběhem nepohrdne asi nikdo. A to z toho důvodu, že tyto knihy mají velmi široké spektrum žánrů. Můžeme si vybrat mezi horory s krvelačnými nestvůrami nebo romantikou s bytostmi, které jsou půvabné, světem nepochopené a navěky uvězněné v upířím těle.

Upíří historie

S tímto tématem přišel jako první Drákula. Je znám po celém světě a jeho příběh byl zpracován do mnoha podob. Mohli jsme jej shlédnout na televizních obrazovkách či na divadelních prknech. Jde o klasiku, která určila jeden z literárních žánrů.


Bella a Edward

V současnosti se největším úspěchem mezi knihami s touto tématikou těší bezpochyby sága Stmívání, která byla následně i zfilmována. Autorka Stephenie Meyerová se díky této sáze stala velmi úspěšnou autorkou a knihy byly následně kupovány po celém světě. Série byla přeložena do 37 jazyků a prodalo se více než 25 milionů výtisků po celém světě. Autorka vydala Stmívání, které sklidilo velký úspěch a bylo rozšířeno o další díly.
  • Stmívání
  • Nový měsíc
  • Zatmění
  • Rozbřesk
  • Krátký druhý život Bree Tannerové

Múza ve spánku

Stephenie řekla, že na myšlenku napsat příběh na toto téma ji přivedl sen o lásce mezi lidskou dívkou a upířím chlapcem. Se psaním měla velmi málo zkušeností, přesto se ale její kniha stala hitem a během tří měsíců napsala svůj první román. Autorka v roce 2008 vydala další knihu The Host, která je určena pro dospělé. Jedná se také o žánr sci-fi, ovšem tentokrát už se upírům vyhnula. Příběh se odehrává v současnosti, kdy lidi napadli mimozemšťané. O sáze Stmívání jste určitě slyšeli. A co kniha The Host, přečtete si ji?
Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Další článek